Prezident Policajného zboru Milan Luèanský poèas príchodu na tlaèovú besedu k informáciám o jeho rozhodnutí skonèi služobný pomer. Bratislava, 30. jún 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, sa pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický.

Informáciu potvrdilo ministerstvo spravodlivosti.

Ministerstvo spravodlivosti krátko pred siedmou večer oznámilo, že bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa pokúsil v ústave na výkon väzby v Prešove o samovraždu.

Milan Lučanský mal byť prevezený do nemocnice a je napojený na prístroje, ktoré ho udržiavajú pri živote. Informáciu potvrdilo aj ministerstvo spravodlivosti. „Stalo sa tak napriek tomu, že bol pravidelne monitorovaný a bolo mu poskytované aj psychologické poradenstvo. Jeho stav je kritický. Všetky bližšie informácie budú známe po brífingu v stredu 30. decembra o 9:00 na Ministerstve spravodlivosti SR,“ dodal hovorca ministerstva Peter Bubla.

V utorok pritom nový generálny prokurátor Maroš Žilinka informoval, že prešetroval okolnosti Lučanského zranenia z 9. decembra. Komisia prokurátorov však nezistila žiadne pochybenia. Už vtedy sa však objavili informácie, že Lučanský sa pokúsil spáchať samovraždu.

Podľa informácií Denníka N ide o mozgovú smrť. „Lučanského srdce ešte v nemocnici bilo, ale hlava už nefungovala,” píše portál s tým, že obvinený Lučanský sa mal pokúsiť obesiť sa na teplákovej bunde.

Nicholsonová hovorí o mega prúseri

Europoslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová hovorí o incidente ako o “mega prúseri”. “Veľa otázok. Zatiaľ je jasné len jedno. Je to mega, mega prúser, za ktorý musí byť vyvodená zodpovednosť,” vyhlásila

Opozícia je v šoku

Na tieto informácie už reaguje aj opozičný Hlas-SD. Strana je šokovaná týmto prípadom. Veria,že sa jeho život podarí zachrániť. “Tragický krok generála Lúčanského vnímame ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja. Prezumpcia neviny sa úplne stratila, obvinené osoby sú automaticky označované na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho stala trestným opatrením,” píše Hlas vo vyhlásení.

Milan Lučanský šéfoval policajtom od júna 2018 do augusta 2020. Po tom, ako odišiel z čela polície, ho 6. decembra v rámci akcie Judáš vzali do väzby pre závažné obvinenia a podozrenia z korupcie a prijímania úplatkov.

Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…