Podnikateľ Fedor Flašík vo vyjadrení k samovražde bývalého šéfa polície spomenul aj Daniela Lipšica.

Podnikateľ Fedor Flašík včera v reakcii na úmrtie bývalého policajného prezidentka Milana Lučanského spomenul aj advokáta Daniela Lipšica.

Podľa Flašíka mal Lipšic na Lučanského, ktorý bol zadržaný okrem iného aj pre podozrenie z korupcie, počas výsluchu tlačiť, aby udal opozičných politikov.

ANTIKAMPAŇ ZAČALA UŽ PRED NOVÝM ROKOM

“Včera však zverejnil na tejto sociálnej sieti status k samovražde Milana Lučanského bývalý pokladník strany Smer a dlhoročný blízky súputník Mariána Kočnera – Fedor Flašík. Vo svojom statuse ma krivo obvinil z toho, že som mal Milana Lučanského pri jeho výsluchu navádzať na to, aby vypovedal proti Róbertovi Ficovi a Róbertovi Kaliňákovi.” začal Lipšic

V súvislosti s úmrtím Lučanského tiež hovoril o možnosti, že bol “eliminovaný zámerne”.

Podľa Lipšica však ide o krivé obvinenie a vo veci už podal trestné oznámenie. Nerád podávam trestné oznámenia, ale aj preukázateľná lož má svoje hranice, uviedol Lipšic.

Na vypočúvaní začiatkom decembra bol prítomný, avšak pripomína, že Milan Lučanský vtedy odmietol odpovedať na otázky vyšetrovateľa a obhajcov.

“Nikdy som s Milanom Lučanským neviedol rozhovor, ktorý vo svojom statuse spomína bývalý pokladník strany Smer, a výpovede všetkých prítomných (vrátane obhajcu M. Lučanského) moje tvrdenie nepochybne potvrdia,” povedal Lipšic.

“Boj o Spravodlivosť sa momentálne nachádza na veľmi tenkej hrane. Temná strana Sily zacítila (možno poslednú) príležitosť vrátiť túto krajinu do rúk oligarchov, bielych golierov a finančných skupín – do rúk „našich ľudí“. Zďaleka sa ešte nevzdali. Ide im totiž o všetko. O ich moc, bohatstvo, o ich slobodu.

Boj o Spravodlivosť visí teraz na tenkom vlásku tvorenom niekoľkými vyšetrovateľmi, prokurátormi, sudcami a advokátmi. Nesmieme im dovoliť tento zápas zvrátiť.” ukončil Lipšic

Flašík hovorí, že ide o zúfalý pokus 

Daniel Lipšic tiež doplnil, že ho prostredníctvom kolegyne kontaktoval Milan Lučanský so žiadosťou o prevzatie jeho obhajoby, čo však Daniel Lipšic pre stret záujmov odmietol.

Zastupoval totižto Bernarda Slobodníka, ktorý patril medzi svedkov voči Milanovi Lučanskému. Hovorí o tom, že s bývalým šéfom polície mal “neutrálny vzťah”.

Trestné oznámenie Daniela Lipšica vnímam presne v zmysle jeho vnímania demokracie. V tej lipšicovskej, vynášať informácie zo spisov, z vyšetrovania a z prokuratúry môžu len osoby ako Lipšic a pod.,” reagoval na podanie trestného oznámenia Fedor Flašík.

Tvrdí, že svoj status z predchádzajúceho dňa založil na informáciách, ktoré mu boli poskytnuté. “Beriem tento zúfalý pokus adepta na špeciálneho prokurátora ako jeho snahu zviditeľniť sa pred voľbou,” dodal Flašík.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský včera zomrel po tom, čo sa v utorok 29.12. pokúsil o samovraždu.

Milan Lučanský bol väzobne stíhaný v súvislosti s akciou Judáš, počas ktorej polícia obvinila až osem osôb z prostredia Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Obvinenia sa týkali prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Milanovi Lučanskému hrozilo desať až pätnásť rokov vo väzení.

Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…