Medzinárodné letisko v britskom Birminghame by sa mohlo v prípade naplnenia pesimistického scenára ďalšieho vývoja epidémie koronavírusu premeniť v obrie márnice pre 12 tisíc tiel. S odkazom na rokovaní hneď niekoľkých krízových štábov v Spojenom kráľovstve o tom v piatok informovala stanica BBC.

„Vec sa má tak, že sa musíme pripraviť na najhorší možný vývoj. Nechceme to využiť, ale ak to bude potrebné, letisko bude pripravené, „potvrdil BBC zástupca predsedu obvodný rady Sandwell na severozápade metropolitnej oblasti Birminghame.

Birminghamské letisko je siedme najrušnejšie v krajine a ročne odbaví okolo 13 miliónov cestujúcich. V prvej fáze by sa mohlo pripraviť na prijatie 2500 tiel. V prípade potreby by potom mohol byť na márnici prerobený aj nákladný terminál a sklady tak, aby sa dosiahlo požadovanej kapacity pre 12 tisíc tiel.

Celkovo už sa v Británii nakazilo takmer 12 tisíc ľudí vrátane premiéra Borisa Johnsona a jeho ministra zdravotníctva. Choroby Covid-19 na ostrovoch podľahlo 580 ľudí, 150 pacientov sa naopak zotavilo.

zdroj: https://www.novinky.cz/

LULUX SVIETIDLÁ:

lulux