Práve sa stalo

Publicista Eduard Chmelár upozorňuje, že vláda klame o skutočnom stave pandémie na Slovensku. Je presvedčený, že nám v krátkom čase hrozí kolaps zdravotnej starostlivosti. Vo svojom najnovšom statuse na facebooku volá po okamžitom odstavení vlády Igora Matoviča od moci. 

KLAMSTVÁ MATOVIČOVEJ VLÁDY NÁS ŽENÚ DO KATASTROFY

Už viackrát som upozorňoval na to, že Igor Matovič ešte nemal tlačovku, na ktorej by neklamal alebo nezavádzal. Môžete sa z neho smiať, môžete na neho hromžiť, tentoraz však ide o niečo skutočne vážne. Mám dôkazy, že vláda Slovenskej republiky nehovorí pravdu o skutočnom stave problému a hrozí kolaps zdravotnej starostlivosti. Univerzitná nemocnica v Bratislave volá o pomoc. Už dva týždne prakticky neoperujú (riešia len akútne život ohrozujúce stavy), zápasia s nedostatkom zdravotníkov, s nedostatkom lôžok a situácia je dramaticky vážna. Viaceré zdroje z Univerzitnej nemocnice mi potvrdili, že minister zdravotníctva dnes na tlačovej konferencii sprosto klamal, keď tvrdil, že nič sa nedeje. Na problém upozornili Bezpečnostnú radu Bratislavského kraja i Pandemickú komisiu, dostalo sa im z ministerstva zdravotníctva iba vyhrážok, aby mlčali. Treba zdôrazniť, že vyhrážky sú permanentnou súčasťou práce Igora Matoviča a jeho poskokov. Keď epidemiológovia s niečím nesúhlasia, vyhráža sa im, že ich urobí zodpovedných za mŕtvych, zastrašuje, manipuluje.
Navonok sa šíri propaganda, ako si vedieme skvele, ale za týmito sfalšovanými informáciami stoja neúprosné fakty: tri týždne po celoplošnom testovaní je podiel pozitívnych 21 %. Týmito číslami sa však nechvália, zavádzajú, že situácia sa zlepšuje, no jedným dychom dnes premiér ohlásil ďalšie celoštátne testovanie. A má v sebe toľko drzosti, že do svojich šialených nápadov zaťahuje aj opozíciu, vraj aby prevzala zodpovednosť. Jeho Igorodie asi zabudlo, že zodpovednosť za rozhodovanie má on sám a ak chce preniesť zodpovednosť na plecia opozície, musí jej logicky odovzdať aj vládu. Kto ešte verí, že Matovičove celoštátne manévre boli megaúspešné a že sme vzorom pre celý svet, mal by sa nechať vyšetriť. Matovič klamal, samozrejme, aj o tom, že Rakúsko sa vydalo slovenskou cestou. Testovanie tam bude dobrovoľné, lebo naši západní susedia ešte vedia, čo je to právny štát.
Zdá sa mi priam neuveriteľné, že koaliční partneri či členovia Pandemickej komisie sa nechajú takto ponižovať. Iste, rozumiem: Sulík nechce, aby bol opäť obvinený z rozbitia vlády, Remišová vie, že sa už nemusí dostať do parlamentu a Kollár bude držať túto vládu dovtedy, dokiaľ mu pôjdu kšefty. Ale prečo sa ho, preboha, boja členovia Pandemickej komisie?
Univerzitná nemocnica Bratislava eviduje v rámci svojich piatich nemocníc 88 pozitívne testovaných zdravotníkov – lekárov, sestier, ošetrovateľov. Ministerstvo zdravotníctva problém nevidí a tvrdí, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti nie je ohrozené. Dokázateľne hrubo klame. Keďže prestalo zverejňovať štatistiky úmrtí na iné ochorenia, je viac ako pravdepodobné, že ľudia budú vo zvýšenej miere umierať na iné diagnózy ako koronavírus. Nehovoriac o tom, že odklad operácií pri niektorých diagnózach výrazne zhoršuje stav pacienta. A ak počet pozitívnych pacientov na covid porastie, nebudú nemocnice poskytovať takmer žiadnu zdravotnú starostlivosť.
Situácia sa mení dramatickejšie ako Matovičove názory. Je v najvyššom verejnom záujme odstaviť Igora Matoviča od moci. Nie však tak, ako si to predstavovali predvčerom ľudia na uliciach. Robertovi Ficovi stíska zadok od strachu (preto potrebuje odviesť pozornosť od kriminalizácie jeho ľudí) a Peter Pellegrini robí len gestá na efekt, ktoré nemajú šancu na úspech. O deštruktívnej časti opozície ani nehovoriac. Emócie nám nepomôžu. Potrebujeme vypracovať s chladnou hlavou plán a súbor reálnych požiadaviek. Až potom môže pomôcť občiansky tlak. Doterajšie tančeky opozície vie majster demagógie Matovič zvládnuť ľavou zadnou a obrátiť ich proti nim. Nestrácajme hlavu a namiesto živelného odporu venujme čas stratégii. Živelný odpor si vie Matovič osedlať. Stratégiu systémovej zmeny však nie.
zdroj: Chmelár
Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…