The map, 2013, based on 1.1 billion users

Prevádzkovateľ ukrajinského prepravného systému plynu, spoločnosť GTSOU, uviedol, že v stredu ráno preruší tranzit ruského plynu do Európy cez stanicu Sochranovka. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Približne tretina objemu ruského plynu prepravovaného do Európy prechádza cez stanicu Sochranovka. Niektoré vývozy môžu byť presmerované, uviedla agentúra Bloomberg.

Dodávky cez Sochranovku sa majú prerušiť v stredu o 7.00 hod. Ukrajinci ako dôvod uviedli komplikácie spôsobené bojmi na Ukrajine.

“GTSOU opakovane informovala (ruskú plynárenskú spoločnosť) Gazprom o ohrození dodávok v dôsledku aktivít ruských okupačných síl a žiadala ukončenie zasahovania do našich zariadení. Tieto naše varovania však boli ignorované,” uviedla ukrajinská spoločnosť.

Podľa GTSOU súčasná situácia znemožňuje prepravu plynu cez meracie stanice Sochranovka a kompresorovú stanicu Novopskov, ktoré sa nachádzajú na okupovaných územiach. Novopskov je prvá kompresorová stanica v Luhanskej oblasti. Je to tranzitná trasa pre približne 32,6 milióna metrov kubických plynu denne, čo predstavuje takmer tretinu celkového objemu ruského plynu prepravovaného cez Ukrajinu do Európy.

Podľa ruských médií Gazprom uviedol, že neexistuje žiadny závažný dôvod na prerušenie prepravy ruského plynu cez stanicu Sochranovka. Ukrajina údajne informovala Rusov o plánovanom prerušení tranzitu cez stanicu Sochranovka a navrhla presunúť tranzit do stanice Sudzha, ktorá sa nachádza na území kontrolovanom Ukrajinou.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…