The map, 2013, based on 1.1 billion users

V piatok krátko pred 13.00 hod. narazila dodávka vysokou rýchlosťou do terasy reštaurácie City Pizza a hostinca Le Corbeau na ulici Sint-Michielsstraat v centre Bruselu.

Podľa prvotných informácií bolo zranených šesť ľudí. Niektorí svedkovia podľa RTBF tvrdia, že išlo o úmyselný čin. Muža podozrivého z nárazu dodávkou do terasy reštaurácie v Bruseli zatkli.

Podľa svedkov dodávka vošla vysokou rýchlosťou a s piskotom pneumatík na terasu, kde v tom čase obedovali ľudia. Väčšina ľudí, ktorí boli v tom čase na terase, stihla včas uskočiť. Zranenia sú preto len ľahké, uviedol Walter Derieuwa z hasičského zboru.

“Vodič dodávky vbehol na terasu,” potvrdila pre nieuwsblad.be hovorkyňa bruselskej polície Ilse Van de Keereová. “Po zrážke vodič ušiel. V súčasnosti sa po ňom intenzívne pátra. Pri jeho hľadaní pomáha vrtuľník,” dodala.

Podľa portálu RTBF.be bola dodávka nájdená opustená a prehľadávajú ju pyrotechnici, čo je v takýchto situáciách štandardný postup.

Motívy vodiča zatiaľ nie sú jasné. Niektorí svedkovia tvrdia, že počuli vodiča kričať Allah Akbar (Boh je veľký). Polícia to však nepotvrdila, takže zatiaľ nie je jasné, či ide o teror.

Bruselský starosta Philippe Close na mieste nehody povedal, že “isté je, že vozidlo išlo extrémne vysokou rýchlosťou a smerovalo k terase, ale nebudem robiť závery pred vyšetrovateľmi”.

Belgická ministerka vnútra Annelies Verlindenová na Twitteri uviedla, že je “v kontakte s našimi bezpečnostnými službami. Situácia sa pozorne sleduje. Ďakujem záchranným službám za ich úsilie.”

 

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…