Práve sa stalo

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) musí odvolať Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra hospodárstva. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Zopakoval, že Smer-SD je v tejto súvislosti pripravený zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej chce vysloviť nedôveru celej vláde. Plánuje preto opätovne osloviť nezaradených poslancov Národnej rady SR okolo Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Fico taktiež predostrel myšlienku zorganizovania referenda o predčasných parlamentných voľbách.

„Nie je normálne, aby takto fungovala vláda. Matovič vie, že Sulík z vlády neodíde, lebo má historickú skúsenosť. Neverím preto ani jednému z nich. Je to z ich strany čistá politická hra,” dodal Fico.

Sulík kritizuje posledné kroky štátu prijímané v boji s pandémiou. „Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie,“ uviedol dnes minister na sociálnej sieti. Podľa neho však občania dostali plošné predĺženie núdzového stavu. Matovič reagoval, že ak sa ministrovi hospodárstva nepáčia ním predstavené riešenia, tak je asi proti tomu, aby sa jednotlivé prevádzky otvárali skôr. „Ja som ponúkol cestu z tmy, v ktorej sa nachádzame,“ odkázal koaličnému partnerovi. Podľa neho ponúkol zatvoreným prevádzkam možnosť, aby sa mohli opätovne otvoriť. Zároveň kritikov vyzval, aby prišli s vlastnými riešeniami. „Budem počúvať a rád sa nechám viesť,“ dodal premiér.

 

zdroj: SITA

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…