Premiér povedal, že by mohli byť otvorené všetky prevádzky s pravidlom 25 metrov štvorcových na jedného zákazníka s výnimkou obchodných centier.

Premiér Igor Matovič v pléne počas záverečnej reči pri hlasovaní o dôvere vláde pripustil, že príde k rýchlejšiemu uvoľneniu opatrení. Narážal na málo nakazených ľudí za posledné dni.

​”Z tohto miesta si dovolím oznámiť, že v pondelok sme otvorili otázku, že ak budeme mať takéto čísla a udržia sa do pondelka, či by sme nemohli urýchliť otváranie prevádzok,” tvrdí premiér.

“Buďme veľmi opatrní”

Dodáva, že by mohli byť otvorené všetky prevádzky s pravidlom 25 metrov štvorcových na jedného zákazníka. Neskôr spresnil, že by sa to netýkalo obchodných centier.

Konzílium odborníkov je pripravené v pondelok to rozhodnutie upraviť v prospech otvárania prevádzok v duchu, že by sa otvorili všetky prevádzky s pravidlom 25 m2 na jedného zákazníka,” priblížil Matovič.

Tisícky ľudí by tak podľa jeho slov znova mali prácu a otvorila by sa tak možnosť znova si kúpiť tovar či službu, ktorú si doteraz ľudia kúpiť nemohli.

Buďme veľmi opatrní,” apeloval však predseda vlády.

Pokles ekonomiky nemá obdobu

Aj na Slovensku podľa neho zaznievajú názory o druhej a tretej vlne nákazy. “Slovensko ekonomicky neprežije druhú a tretiu vlnu. My si nemôžeme dovoliť druhú a tretiu vlnu tejto nákazy. Lebo táto nákaza, keď nám spôsobí 9 percent prepad ekonomiky, ako dopadneme, keď budeme mať druhé a tretie kolo?” vyhlásil premiér.

Napriek tomu, že čísla sú zatiaľ veľmi dobré, podľa Matoviča netreba pokúšať osud. Pokles ekonomiky v podobe 9 percent podľa neho nemá pre Slovensko obdobu.

LULUX SVIETIDLÁ:

lulux

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here