V zimnom období na nás číhajú virózy a nachladnutia z každej strany. Máme dnes pre vás ľudový recept, ktorý vás zaručene postaví na nohy.

Stačí keď si odložíte na jeseň zopár sliviek a urobíte si túto domácu medicínu, podľa starého receptu môjho deda.

Je to výborná pomoc pri chrípke, prechladnutí, angíne, nádche, virózach a ďalších nepríjemnostiach. Kedže do tohto lieku ide aj alkohol, deťom ho nedávajte piť, môžete ho ale naliať do takmer vriacej alebo horúcej vody na čaj a chvíľu počkať. Alkohol sa odparí, ale ostane silná vôňa, ktorá uvoľní dutiny lepšie, ako kvapky do nosa.

Potrebujeme:

1/2 kg sliviek bez kôstky

1/2 litra alkoholu – čo najsilnejšieho, bieleho – ak máte tak pokojne aj 70%

15 dkg kr. cukru

Postup:

My sme robili aj verziu bez cukru z liehu a sliviek, to je výborné na potieranie na boľavé kĺby a svaly. Postup je rovnaký, akurát sa vynechá cukor. Takto prípravok si pridajte aj vandlíka v ktorom si budete máčať nohy 15-20 minút. Je to výborná ozdravná kúra na boľavé nohy. Príprava je veľmi jednoduchá, slivky a alkohol dáme do nádoby zo skla Odložíme na 6 týždňov na tmavé miesto.

Počas tejto doby dostane tinktúra chuť a farbu. Po 6 týždňoch nasypeme k zmesi cukor a necháme na slnečnom mieste, kým sa cukor rozpustí. Potom scedíme, prelejeme do čistej fľaše a užívame po kvapkách pri chorobách, prípadne pridávame do čaju. Ide o silný liek, ale kedže obsahuje alkohol, nemal by sa dávať deťom.

Bol tento článok užitočný? Zdieľajte ho so svojou rodinou a priateľmi!

zdroj: katalogsmakov.pl

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here