Práve sa stalo

Koronavírus nie je nočnou morou len pre starých ľudí a ľudí s vážnymi zdravotnými problémami, ale aj pre tehotné ženy,  najmä takým, ktorým sa blíži termín pôrodu.

Jednu takúto nočnú moru zažila aj tehotná žena zo susedného Česka.Portál ČT24 informoval o žene, ktorá v Brne v nemocnici Milosrdných bratří priviedla na svet chlapčeka. Sama si pritom prechádzala ťažkým priebehom koronavírusu, bola napojená na pľúcnu ventiláciu. Chlapček sa narodil na konci októbra, dva mesiace pre plánovaným termínom pôrodu. Obom sa už darí dobre a v najbližšej dobe budú prepustení.

PAMÄTÁ SI LEN PRÍCHOD DO NEMOCNICE

Anna Bobková bola do nemocnice prijatá v 30. týždni tehotenstva. Mala ťažký zápal pľúc spôsobený s koronavírusom. Pamätá si len príchod do nemocnice a viac už nie. Jej stav sa zhoršil natoľko, že ju museli uspať a dať na umelú pľúcnu ventiláciu. Lekári nebojovali len o život pacientky, ale aj o život jej nenarodeného dieťaťa. Bola to pre nich výnimočná situácia, pretože v nemocnici dosiaľ žiadna žena s koronavírusom nerodila.

OKAMŽITÝ CISÁRSKY REZ

Po konzultácii sa rozhodli pre okamžitý pôrod cisárskym rezom. Priviedli na svet chlapčeka, ktorý vážil 1 650 gramov. Hneď ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti. Annu prebudili z umelého spánku 11 deň po pôrode a ako tvrdí, najhoršie pre ňu bolo zistenie, že nemá bábätko, čo bolo pre ňu psychicky náročné. Mala tiež halucinácie a nechápala, čo sa stalo.  Syna zatiaľ videla len na fotografiách, no veľmi sa teší, kedy si ho konečne zoberie domov a pôjde za svojou rodinou.

 

zdroj: ct24.cz

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

Boli zaočkovaní vakcínou na COVID-19: Cítili sa ako po ťažkej opici a bolelo ich celé telo…

Dobrovoľníci, ktorí sa v rámci vývoja novej vakcíny zúčastnili očkovania, prehovorili o…

MIMORIADNA SPRÁVA, na ktorú čakal celý svet: Nová vakcína má až 90-percentnú účinnosť!

Potenciálna vakcína proti novému koronavírusu, na ktorej spolupracujú farmaceutické firmy Pfizer a…

DAJTE POZOR! Od pondelka sa stáva Slovensko pre Česko rizikovou krajinou, potrebný je test!

Česká republika zaradila od pondelka 9. novembra Slovensko medzi rizikové krajiny. Občania…