Najhoršie scenáre sa bohužiaľ naplnili. Po štátnom tajomníkovi Vladimírovi Dolinayovi (†38) odišla z tohto sveta aj jeho manželka Zuzana. Tá bola po hrozivej nehode medzi Komárnom a Ižou v bezvedomí transportovaná do novozámockej nemocnice, kde ostala vo vážnom stave.

Manželka zosnulého štátneho tajomníka ministerstva kultúry Vladimíra Dolinaya – 34-ročná Zuzana bola po tragickej sobotňajšej nehode v kritickom stave„Pacientku previezli leteckí záchranári, je v bezvedomí a momentálne sa nachádza na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ informoval krátko po autonehode hovorca novozámockej nemocnice Ján Baček. ​Vo štvrtok 30.júla 2020 sa jej stav začal zhoršovať, takže ju museli transportovať do nemocnice v Bratislave, kde napokon svoj boj o život prehrala. Nehodu tak prežil jedine ich dvaapolročný synček, ktorého si manželia Dolinayovci adoptovali.

Manželom Dolinayovcom sa stala osudnou dopravná nehoda z 25. júla, keď do ich auta pri obci Iža v okrese Komárno čelne vrazilo iné vozidlo idúce v protismere. Vladimír Dolinay zomrel na mieste.

Posledná rozlúčka s Vladimírom Dolinayom a jeho manželkou Zuzanou bude v pondelok, 3. augusta v Kostole Zvestovania Pána na Františkánskom námestí v Bratislave.

Vladimír Dolinay zahynul v sobotu pri dopravnej nehode pri Komárne. K nehode malo prísť na ceste k obci Iža, kde došlo k stretu vozidla štátneho tajomníka a oprotiidúcemu vozidlu, ktoré sa vyhýbalo ďalšiemu autu na krajnici. Ľútosť nad jeho úmrtím vyjadrila prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár, premiér Igor Matovič a viacero ďalších osobností z politického, spoločenského i kultúrneho života. Medzi nimi aj predstavitelia mesta Bratislava, bratislavských mestských častí či Bratislavského samosprávneho kraja.

 
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Do funkcie štátneho tajomníka ministerstva kultúry vymenovala Dolinaya vláda 1. júla. Dolinay bol známy najmä z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom bratislavskej mestskej časti Petržalka, mesta Bratislava i Bratislavského samosprávneho kraja. Venoval sa tiež oblasti kultúry, menšín a krajanských komunít. Jeho pohreb sa uskutoční v pondelok.

Zdroj: Facebook/ Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Politici reagujú

Na svoju priateľku Zuzanu so žiaľom na sociálnej sieti spomína poslankyňa Za ľudí Jana Žitňanská. „Tvoje Carpe diem nám bude hrozne chýbať. Máme ťa radi,“ píše Žitňanská v statuse.

Nebohá manželka štátneho tajomníka Zuzana sedí na fotografii po pravej strane
Zdroj: Facebook/Jana Žitňanská

Na dnešnú tragickú správu reagoval aj predseda parlamentu Boris Kollár zo Sme rodina. „Je to zdrvujúca správa pre celú rodinu, ale aj pre všetkých priateľov, blízkych a spolupracovníkov. Je mi to veľmi ľúto,“ píše šéf parlamentu v statuse.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Pridajte sa k nám, pre viac správ 🙂

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here