O možných problémoch s Matovičovou diplomovkou sa hovorilo už dávnejšie.

Po medializácii práce expredsedu parlamentu Andreja Danka, súčasného predsedu parlamentu Borisa Kollára a aj ministra školstva Branislava Gröhlinga, prišiel rad aj na premiéra Igora Matoviča. Jeho diplomová práca z roku 1998 má byť vykradnutá z dvoch kníh.

„Jej samotný text sa začína úvodnou kapitolou Ciele diplomovej práce, ktoré Matovič rozpísal na necelé dve strany. Od ďalšej strany už len kopíroval spomínanú knihu ekonómov. Preberá z nej od slova do slova celé state, mnohokrát celé strany aj s tabuľkami. Takto to pokračuje až po 41. stranu diplomovky. Nič navyše, čo by nebolo v knižke, tam nie je,“ popísal Denník N Matovičovu diplomovku.

V ďalšej časti práce mal Matovič rovnako okopírovať inú knihu.  Matovič sa však v tom čase obhajoval. „Nedal som prácu napísať niekomu inému, nekúpil som si už napísanú, hoci som mohol. Taký postup bol a myslím, že aj dnes je, úplne bežný. Verejne som sa priznal ku kľúčovej štúdii, z ktorej som vychádzal a ktorú som v práci aj citoval. Diplomovú prácu som obhájil,“ uviedol premiér v roku 2012.

Ako jeden z prvých zareagoval na Matovičovu prácu koaličný partner Juraj Šeliga (Za ľudí). “Neviem, aké misky váh mám hľadať… Viem, že nechcem návrat Fica, Pellegriniho, nedajbože, nástup fašistov, ale toto je strašná hanba. Prepáčte. Po ostatných troch týždňoch, prepáčte. V tejto chvíli viem iba to, že to musím nejako spracovať. Toto je tá politická kultúra, ktorú sme chceli? Takto vyzerá prebratie zodpovednosti? Tak to sme teda ďaleko nedošli…”

Premiér, ktorý je týchto dňoch pod obrovským tlakom verejnosti, novinárov aj opozície, na informácie reagoval statusom na Facebooku. Kvôli práci dokonca plánuje odstúpiť! Tvrdí však, že si nepamätá, čo presne v práci citoval a čo nie. „Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu,“ tvrdí premiér.  K svojej politickej budúcnosti povedal toto: „Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil,“ uzavrel.

 

 

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Premiér Matovič sa obáva nespokojných Slovákov! Dostal opancierovanú limuzínu s nepriestrelnými sklami…

Hrozí mu nebezpečenstvo? Hoci premiér Igor Matovič (47) pôvodne ochranku nechcel, dnes…

Slovák svojim nákupom poriadne rozosmial predavačku: Neuveríte, čo priniesol k pokladni!

Na stránke venovanej anonymným priznania zamestnancov obchodného reťazca LIDL sa nedávno objavil…

Tak toto je mega brutálny výsmech Matovičovi: Teraz pôjdete do kolien! Z jeho telefonátu sa stal hit!

Premiérovi Igorovi Matovičovi v piatok volalo neznáme číslo. Keď telefón zodvihol na…