Vláda schválila rozšírenie opatrení núdzového stavu. Zákaz vychádzania od 8 do 13.apríla!!!!

„Cieľom týchto opatrení nie je obmedzovať, ale chrániť životy. Ide o to, aby sme našim starým rodičom nepriniesli neželaný darček. Je to ochrana verejného zdravia,“ povedal premiér Igor Matovič.

Obmedzenie pohybu bude platné od polnoci stredy 8. apríla, skončí sa v pondelok 13. apríla v noci minútu pred polnocou. Nevzťahuje sa cestu do zamestnania, cestu v nevyhnutných základných potrieb ako nákup potravín, liekov, zdravotníckych potrieb, drogérie, krmiva pre zvieratá a doplnenie pohonných hmôt. Nevzťahuje sa na cestu do zdravotníckeho zariadenia, za účelom neodkladného ošetrenia alebo sprevádzaním blízkej osoby. Nevzťahuje sa na pohyb v prírode v rámci okresu. Nevzťahuje sa na pohreb a o starostlivosť blízkej osoby.

„Ak by to bolo o tom, že necestujeme po Slovensku, ale spravíme si piknik na Železnej studničke, asi by sme nesplnili cieľ,“ povedal premiér.

Nariadenia bude štát striktne vyžadovať. Do ulíc vyšle vojakov a policajtov.

Tí budú kontrolovať ľudí a spisovať s nimi dotazníky. „Zabezpečíme poriadok tak, ako budeme najlepšie vedieť,“ dodal premiér Igor Matovič s tým, že tým, ktorí nariadenia porušia, hrozí pokuta až 1659 eur.

Veľká noc, akú Slovensko ešte nezažilo!

Vláda dnes rozhoduje o definitívnej podobe opatrení počas blížiacich sa sviatkov. Už teraz je jasné, že jedným z nich bude obmedzenie voľného pohybu. Kontrolovať to majú policajti a vojaci. Minister obrany Jaroslav Naď prehovoril o tom, ako to bude vyzerať v našich uliciach!

Igor Matovič avizoval rekordný včerajší počet nakazených koronavírusom COVID-19

správu budeme aktualizovať

7 komentárov

 1. Takže to isté čo doteraz… Mozrs ísť prakticky všade…. Do roboty, do obchodov, do lekárne, do nemocnice, natankovať, von do prírody, všetko čo som aj doteraz robila 😂😂😂 a siedmeho môžeš ísť kľudne na návštevu k rodičom a byť tam až do štrnásteho…. Ešteže zaviedli takéto úžasné opatrenia proti šíreniu vírusu ty kks 😂😂😂😂😂 nwm ci sa mam smiať alebo plakať…

 2. Ja len tak na zamyslenie. Streda ma teoreticky dve polnoci. Nemohli to napisal 8.4. z utorka na stredu? Alebo to je 8.4. zo stredy na stvrtok? Mali by to pisat jasnejsie. Aj tak teoreticky polnoc je medzi 23:59:59 a 00:00 takze popnoc by nemala pripadat ani jednemu dnu.

 3. petka no bohomzial stale dufaju ze ludia maju aspon priemernu inteligenciu a nechcu obmedzovat zakladne ludske prava…. velmy zla zla zla zla vlada… rovno mali pocitat stym ze ludia su uplne dementny a budu behat s korbacmi po uliciach..

 4. Vyzerá to tak,že je v podstate všetko ako bolo, len s tým rozdielom že bloknú výjazdové cesty. A možno sa mýlim….Takže keď v danom meste pôjdete natankovať alebo kupiť lieky – výhovorku človek má. Lebo keď ho zastavia…tak buď idem tankovať…alebo do lekárne pre lieky pre rodiča…alebo do prírody. Podotýkam,keď niekto pôjde poliať 80 ročného rodiča – matku….Tak ten si nezasuži oslovenie syn – Dcera !!! Takže podľa všetkého je to zamedzenie styku medzi mestami-okresmi-krajmi…Totiž to je to najhošie. Migrovať nie je o tom aby som nešiel tankovať,ale o tom aby pol Bratislavy sa nerozliezlo po slovensku a plati to aj pre Nitru,Nové Zámky atd..atd… A podla mna je to správne. Nuž bohužel …. Velka noc hore -Velka noc dole…. Je tu pandemia a hotovo. No a ľudia a IQ ? Teraz pomlčím ….. 🙂

 5. Je to presne vec názoru… Zamyslime sa naozaj nad vážnosťou situácie,radšej vydržíme a ochránime svojich blízkych ako by sme ich mohli ohroziť. Presne keby neboli aspoň takéto opatrenia, kde by sme boli? Viete si predstaviť keby vyše 500 nakazených išlo medzi ľudí? Potom by ste nadávali, že žiadne zákazy, nariadenia, opatrenia neboli vykonané!
  Niektorý ľudia sú nedisciplinovany a ohrozujú nielen seba ale aj iných! Videli ste aký pohyb je cez víkend a ako sa ľudia stretávajú napr. na čerpacích staniciach? Ani nevie kedy a kde sa nakazený premáva krížom krážom.
  Väčšina nadáva, ale keď si nedajú ľudia povedať musia prísť opatrenia.
  Chránime seba a hlavne druhých! Tak sa zamyslime. Radšej vydržíme pár dní ako by sme mali potom ľutovať…

 6. Vidím že už teraz tu niektorý nechápu zmysel týchto opatrení. A už keď niekto nevie čo znamená, od stredy od polnoci?! Tak dúfam že pochopí prečo sa tieto opatrenia robia. Bohužiaľ, zatiaľ iná cesta nie je. Všetko je to na ľuďoch….

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here