Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vysvetľuje na sociálnej sieti facebook ako preukážete ukončenú karanténu po prvom kole plošných testov.

“Mnohým z vás sa v týchto dňoch končí domáca izolácia, ktorú ste absolvovali po pozitívnom výsledku antigénového testu v prvom kole plošného testovania.

Ako teda dokladovať, že ste riadne dodržali karanténu, ak sa neviete preukázať certifikátom s negatívnym výsledkom antigénového testu?

Osoby s pozitívnym výsledkom antigénového testu v rámci plošného testovania sú povinné oznámiť túto skutočnosť telefonicky, emailom alebo SMS správou svojmu ošetrujúcemu lekárovi podľa pokynov na obdržanom certifikáte.

V prípade asymptomatického priebehu izolácie sa táto končí po 10 dňoch. Môže sa však stať, že priebeh ochorenia asymptomatický nebude, vtedy je osoba povinná kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup.

Kontrolný orgán nevie na základe certifikátu s pozitívnym výsledkom testovania posúdiť, či bola osoba počas domácej izolácie bez príznakov ochorenia alebo nie.

Preto je v tomto prípade potrebné sa pri vstupe na pracovisko a do prevádzky preukázať dokladom o prekonaní COVID-19, čo je napríklad potvrdenie od lekára (pozitívne testovaná osoba mu bola povinná sa nahlásiť). Za doklad možno považovať tiež potvrdenie o výnimke podľa vzoru vo vyhláške (https://bit.ly/vyhlaska_ciastka_14, str. 38).

Ďakujeme, že ste domácu izoláciu dodržali v rozsahu, ktorý vám stanovil lekár.” zverejnil úrad verejného zdravotníctva na facebooku.

 

zdroj:  Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

MIMORIADNE: Plošné testovanie o dva týždne bude zrejme povinné. Toto nás čaká na Vianoce!

V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda vlády…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…