The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri dopravnej nehode v južnej Číne zahynulo v nedeľu skoro ráno 17 ľudí a 22 ďalších utrpelo zranenia v čase, keď sa na juhu Číny rozbehol každoročný sviatok lunárneho Nového roka, informovali úrady.

K nehode došlo pri meste Nan-čchang v provincii Ťiang-si, uviedla miestna dopravná správa. Nebolo jasné, koľko vozidiel alebo akých typov sa zúčastnilo a príčina sa vyšetruje, uviedla brigáda.

Internetová stránka Jimu News citovala miestneho obyvateľa, ktorý uviedol, že obeťami boli smútiaci z dediny Taoling, ktorí si postavili pohrebný stan na okraji cesty, ako je to bežné na čínskom vidieku, a zrazil ich prechádzajúci kamión, keď sa ráno chystali na cestu do miestneho krematória.

Niekoľko obetí boli jej susedia, povedala žena – identifikovaná len priezviskom Deng – pre stránku, ktorú vydávajú noviny Hubei Daily so sídlom v susednej provincii.

Jimu citoval ďalšieho neidentifikovaného dedinčana, ktorý potvrdil túto verziu udalostí a dodal, že miesto činu už bolo vyčistené. Stav zranených nebol známy.

Veľké dopravné nehody, ktoré často spôsobujú unavení vodiči a zle udržiavané alebo preťažené vozidlá, boli v minulosti časté, ale prísnejšie predpisy v posledných rokoch znížili ich frekvenciu.

V čase sviatkov, ktoré sú v Číne najdôležitejšie pre rodinné stretnutia, keď sa desiatky miliónov migrujúcich pracovníkov vracajú do svojich rodných miest, sa zdvojnásobuje úsilie o kontrolu stavu vozidiel a vodičov a počtu cestujúcich.

Po skončení väčšiny obmedzení COVID-19 sa očakáva, že počet takýchto ciest sa v tomto roku zdvojnásobí na viac ako 2 miliardy v období týždenného festivalu, ktorý sa tento rok začína 22. januára, a v jeho okolí.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…