The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri dopravnej nehode v južnej Číne zahynulo v nedeľu skoro ráno 17 ľudí a 22 ďalších utrpelo zranenia v čase, keď sa na juhu Číny rozbehol každoročný sviatok lunárneho Nového roka, informovali úrady.

K nehode došlo pri meste Nan-čchang v provincii Ťiang-si, uviedla miestna dopravná správa. Nebolo jasné, koľko vozidiel alebo akých typov sa zúčastnilo a príčina sa vyšetruje, uviedla brigáda.

Internetová stránka Jimu News citovala miestneho obyvateľa, ktorý uviedol, že obeťami boli smútiaci z dediny Taoling, ktorí si postavili pohrebný stan na okraji cesty, ako je to bežné na čínskom vidieku, a zrazil ich prechádzajúci kamión, keď sa ráno chystali na cestu do miestneho krematória.

Niekoľko obetí boli jej susedia, povedala žena – identifikovaná len priezviskom Deng – pre stránku, ktorú vydávajú noviny Hubei Daily so sídlom v susednej provincii.

Jimu citoval ďalšieho neidentifikovaného dedinčana, ktorý potvrdil túto verziu udalostí a dodal, že miesto činu už bolo vyčistené. Stav zranených nebol známy.

Veľké dopravné nehody, ktoré často spôsobujú unavení vodiči a zle udržiavané alebo preťažené vozidlá, boli v minulosti časté, ale prísnejšie predpisy v posledných rokoch znížili ich frekvenciu.

V čase sviatkov, ktoré sú v Číne najdôležitejšie pre rodinné stretnutia, keď sa desiatky miliónov migrujúcich pracovníkov vracajú do svojich rodných miest, sa zdvojnásobuje úsilie o kontrolu stavu vozidiel a vodičov a počtu cestujúcich.

Po skončení väčšiny obmedzení COVID-19 sa očakáva, že počet takýchto ciest sa v tomto roku zdvojnásobí na viac ako 2 miliardy v období týždenného festivalu, ktorý sa tento rok začína 22. januára, a v jeho okolí.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…