Práve sa stalo

Špecializovaný trestný súd rozhodoval o väzbách pre bývalé policajné elity, ktoré kukláči zadržali pri akcii Očistec. Vyšetrovateľ opísal, ako fungovali bödörovci.

Tajné stretnutia sa neuskutočňovali len v Bratislave, ale aj v Pivnici Radošina, ktorá patrí Bödörovi. Chodil na ne podľa svedka aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák.

Riadili Policajný zbor, teraz idú do väzby. Tibor Gašpar, Peter Hraško, Róbert Krajmer, Marián Zetocha, Milan Mihálik a Martin Fleischer by totiž podľa súdu mohli na slobode mariť vyšetrovanie trestných činov, z ktorých sú obvinení.

“Moji klienti vo vzťahu k rozhodnutiu ŠTS podali sťažnosť, tým pádom rozhodnutie nie je právoplatné, ale vykonateľné a bude tým pádom rozhodovať Najvyšší súd SR,” hovorí  advokát Tibora Gašpara a Milana Mihála Eugen Cimmermann.

Prokurátor vzal späť návrh na vzatie do väzby Bernarda Slobodníka a Ivana Bobockého a súd ich okamžite v nedeľu podvečer prepustil. Obaja v celej veci spolupracujú s políciou.

Bývalé policajné elity sú vo väzbe

Krátko pred 17:00 hodinou rozhodol sudca o väzobnom stíhaní aj u Roberta Krajmera, bývalého šéfa protikorupčnej jednotky NAKA. Aj v jeho prípade videl sudca rovnaké dôvody väzby, ako možné ovplyvňovanie svedkov, či pokračovanie v trestnej činnosti. Podľa jeho advokáta väzobné stíhanie Robert Krajmer očakával.“Určite áno, pretože som mu už včera vysvetlil, že podla mojich znalostí celej politicko-spoločenskej situácie, je tu veľká vôla na tom, aby osoby obvinených boli väzobne stíhané a následne aj odsúdené bez ohľadu na to, či sa dopustili skutkov, ktoré sú im kladené za vinu.” povedal advokát Krajmera Miroslav Zobok.

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…