The map, 2013, based on 1.1 billion users

Moderátorka  jednej z verejnoprávnych rozhlasových staníc BBC zomrela v dôsledku vážnych komplikácií po očkovaní vakcínou AstraZeneca. Potvrdila to vo štvrtok zverejnená pitevná správa.

Štyridsaťštyriročná Lisa Shawová zomrela v máji v dôsledku krvných zrazenín a krvácania do mozgu. Dva týždne po podaní prvej dávky vakcíny spoločnosti AstraZeneca skončila v nemocnici kvôli silným bolestiam hlavy.

“Lisa zomrela v dôsledku komplikácií spojených s vakcínou spoločnosti AstraZeneca,” uviedla súdna lekárka Karen Dilksová. Konkrétne jej smrť spôsobili krvné zrazeniny, ktoré nakoniec viedli k opuchu mozgu a krvácaniu do mozgu.

Lekári mali Lisu Shawovú v starostlivosti týždeň a snažili sa jej stav zlepšiť liekmi a neskôr operáciou, ale nakoniec zomrela. Podľa Dilksovej sú prípady takýchto závažných komplikácií po očkovaní veľmi zriedkavé, ale jej kolega Tuomo Polvikoski povedal, že je veľmi prekvapujúce, že sa vyskytli práve u tohto pacienta, ktorý bol inak úplne zdravý.

Britské zdravotnícke úrady zaznamenali 332 hlásených prípadov krvných zrazenín po podaní vakcíny spoločnosti AstraZeneca, pričom 58 ľudí zomrelo, uviedla BBC. Celkovo sa v Británii doteraz podalo takmer 35 miliónov dávok vakcíny.

 

zdroj: BBC.com, twitter

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…